26 Finał WOŚP w Muzeum

W minioną niedzielę, 14 stycznia br. Muzeum Regionalne w Stęszewie po raz trzeci wzięło udział w akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ramach ogólnopolskiej zbiórki, organizowanej w całym kraju w ramach 26 Finału WOŚP, nasza placówka częstowała przede wszystkim porcją bigosu, przyrządzonego z kapusty ukiszonej podczas corocznych pokazów odbywających się w Muzeum. Ponadto na rzecz Fundacji WOŚP licytowano w Muzeum przygotowaną wcześniej konfiturę z dyni i pomarańczy, chleb ze smalcem domowej roboty oraz rogaliki, placek makowy, a także babkę z jabłkiem. Ostatecznie muzealny sztab WOŚP zebrał sumę 1088 złotych.

Akcję WOŚP wraz z Muzeum wspomagała również licytacją swoich pamiątek historycznych p. Zbigniew Tomaszewski ze Stęszewa, który fundusze do orkiestrowej puszki zbierał w mundurze Powstańca Wielkopolskiego.

Zebrana przez p. Z. Tomaszewskiego suma zamknęła się w kwocie 1788 złotych. Dodatkowo Pan Z. Tomaszewski przekazał na licytację WOŚP Fiata 126p, z którego sprzedaży udało mu się pozyskać sumę 1100 złotych.

Wszystkim, którzy w dniu 26 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odwiedzili Muzeum i wsparli akcję zbierania pieniędzy na wyrównanie szans w leczeniu noworodków, serdecznie dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych Finałach WOŚP na terenie naszej placówki.

kj 1
kj 2