Aktualności

90-Lecie istnienia Klubu Sportowego „Lipno” Stęszew.

W niedzielę 26 czerwca br. miała miejsce kulminacja obchodów 90-lecia istnienia Klubu Sportowego "Lipno" Stęszew. Z tej okazji w Muzeum Regionalnym w Stęszewie została otwarta wystawa czasowa poświęcona ukazaniu historii klubu. Zgromadzono na niej przede wszystkim najstarsze zdjęcia przedstawiające zawodników Lipna oraz zarząd klubu i poczty sztandarowe. Ponadto liczne zdjęcia i pamiątki pozwalają uzmysłowić sobie rozmach działania klubu w przeszłości, kiedy był on organizacją wielosekcyjną. Miłym akcentem dla aktualnych zawodników i sympatyków KS. Lipno była możliwość rozpoznania się na nieco współcześniejszych zdjęciach. Ciekawymi eksponatami są też protokolarze klubowe, w tym te najstarsze z okresu międzywojennego, czyli z pierwszych lat istnienia KS Lipno. Wystawa czasowa poświęcona histiorii KS Lipno Stęszew będzie czynna do końca 2016 roku. Chętnych zapraszamy jednak do zwiedzania już teraz.
Tymczasem kolejnym po muzealnej wystawie punktem obchodów jubileuszu 90-lecia KS Lipno był uroczysty przemarsz na stadion przy ul. Trzebawskiej, który otwierała bryczka wioząca najstarszych zawodników KS Lipno, w tym rówieśnika klubu - p. Kazimierza Jabłeckiego. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć!

2
3
5
7
8
11
DSC 4981
DSC 4987
DSC 4997
DSC 5014
DSC 5018
DSC 5022


Dni Stęszewa 2016

Tegoroczne Dni Stęszewa były kolejnym wydarzeniem kulturalnym, podczas którego swoje stanowisko na festynie miało Muzeum Regionalne w Stęszewie. Tak jak w poprzednich tego typu wydarzeniach, tak i tym razem zwiedzający stoisko muzealne mogli zobaczyć wycinek ekspozycji, prezentowanej w naszej placówce na co dzień. Było to kilka eksponatów etnograficznych i część prezentowanej u nas od kwietnia wystawy dotyczącej 1050 rocznicy Chrztu Polski. Mamy nadzieję, że ten sposób promocji zachęcił niejednego gościa Dni Stęszewa do odwiedzenia także murów Muzeum Regionalnego w Stęszewie...

Dni Stęszewa 1
Dni Stęszewa 2


2016 rok i miesiąc czerwiec obfitują w historyczne rocznice 2

2016 rok i miesiąc czerwiec obfitują w historyczne rocznice, ważne dla naszego regionu. W przypadku Stęszewa takim istotnym jubileuszem jest oczywiście 90-lecie istnienia Klubu Sportowego „Lipno”. Z tej okazji w Muzeum Regionalnym w Stęszewie została zorganizowana wystawa czasowa obrazująca bogatą historię naszego klubu. Zgromadzone pamiątki w postaci zdjęć, dokumentów czy trofeów obrazują przede wszystkim wielosekcyjność klubu w okresie od powstania do czasów obecnych. Lipno Stęszew posiadało bowiem wiele sekcji, o których istnieniu część mieszkańców naszego miasta z pewnością nie zdawała sobie sprawy…

Ekspozycja w Muzeum Regionalnym w Stęszewie zostanie uroczyście otwarta w niedzielę, 26 czerwca br. o godz. 10:00 i będzie czynna do 31 grudnia 2016 roku. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy do odwiedzin!


Pokaz ręcznego wyrobu masła -2 i 3 czerwiec br.

Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć z pokazu masła dla dzieci z przedszkola i uczniów szkoły podstawowej, jaki w dniach 2 i 3 czerwca br. zorganizowało Muzeum Regionalne w Stęszewie. Impreza, która odbyła się w naszej placówce po raz kolejny, cieszyła się zainteresowaniem nie tylko najmłodszych gości Muzeum, ale również wszystkich Stęszewiaków, którzy w tych dniach znaleźli się w okolicach muzealnego podcienia. Za zainteresowanie dziękujemy i zapraszamy na pokaz w kolejnych latach.

DSC 4572
DSC 4530
DSC 4537
DSC 4551
DSC 4559
DSC 4564
DSC 4576
DSC 4584
DSC 4589
DSC 4593
DSC 4598
DSC 4609


Pokaz ręcznego ubijania masła.

Wzorem lat poprzednich, w tym roku również odbędzie się w Muzeum Regionalnym w Stęszewie pokaz ręcznego ubijania masła. Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do uczniów szkół stęszewskich, ale oczywiście zapraszamy do obejrzenia pokazu wszystkich, którzy akurat w tych dniach będą w okolicy Muzeum i znajdą chwilę czasu, by zobaczyć jak wyglądał proces ubijania masła. Pokaz odbędzie się w dniach 2 i 3 czerwca br., w godzinach 10:00-14:00. Serdecznie zapraszamy!


Stęszew 2014