Aktualności

Plan imprez Muzeum Regionalnego w Stęszewie

Poniżej przedstawiamy plan imprez i wydarzeń, jakie będą miały miejsce w Muzeum Regionalnym w Stęszewie w drugiej połowie bieżącego roku:

21, 23, 28 i 30 lipiec br. - Warsztaty rękodzieła dla dzieci

11 wrzesień br. - Z cyklu „Dawne zakłady Stęszewa” wystawa czasowa pt. „ Spółdzielnia Tartaczno-Stolarska STEMEB”

20 wrzesień br. - Kiermasz jesienny

8 październik br. - Pokaz kiszenia kapusty

18 październik br. - Kiermasz wyrobów rękodzielniczych uczestniczek muzealnych warsztatów

11 listopad br. - Świętomarcińskie spotkanie przy rogalach i kawie

29 listopad br. - Kiermasz andrzejkowy

13 grudzień br. - Kiermasz bożonarodzeniowy

27 grudzień br. - Obchody rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego: pokaz filmu, inscenizacja, odtwarzanie pieśni patriotycznych

Wrzesień - grudzień br. - Gminny konkurs gwary wielkopolskiej „U nos godumy i śpiwumy”, organizowany wspólnie z Domem Kultury w Stęszewie 

Wakacyjne warsztaty rękodzieła dla dzieci

Muzeum Regionalne w Stęszewie zaprasza w dniach 21, 23, 28 i 30 lipca br. na warsztaty rękodzieła dla dzieci. Zajęcia będą się odbywały w wymienionych dniach w siedzibie Muzeum od godziny 10:00. Uprzejmie prosimy o wcześniejsze zgłaszanie i potwierdzanie uczestnictwa osobiście w naszej placówce, bądź telefonicznie pod numerem telefonu (61) 8134-012. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa!

Dni Stęszewa 20-21 czerwca br.

W dniach 20 i 21 czerwca br. na terenie naszej gminy miały miejsce obchody Dni Stęszewa. W ramach tychże uroczystości pracownicy Muzeum wraz z członkiniami działającej przy naszej placówce Grupy Rękodzieła Artystycznego uczestniczyli w barwnym korowodzie, który ze stęszewskiego rynku przeszedł ulicami miasta na stadion Klubu Sportowego „Lipno”. Na stadionie bedącym główną areną Dni Stęszewa, Muzeum Regionalne zorganizowało swoje stoisko. Można było na nim podziwiać elementy wystawy przygotowanej na 25-lecie stęszewskiego samorządu, a także eksponaty etnograficzne, związane z procesem wyrobu masła - począwszy od odzdzielenia mleka od śmietany, a na ręcznym ubijaniu masła w kierzynkach kończąc. Eksponaty te były wcześniej wyeksponowane w siedzibie Muzeum podczas pokazu ubijania masła, jaki odbył się w dniu 17 czerwca br.

IMG 2395
IMG 2389
IMG 2400
IMG 2411
IMG 2448
IMG 2467
IMG 2471
IMG 2461


Stęszew 2014