Aktualności

Rozpoznaj swoich bliskich - K. S. „Lipno" Stęszew

Poniżej w ramach kolejnej odsłony akcji "Rozpoznaj swoich bliskich" przedstawiamy przedwojenną fotografię zawodników Klubu Sportowego "Lipno" Stęszew. Tradycyjnie zwracamy się z zapytaniem do mieszkańców Stęszewa oraz sympatyków i przyjaciół naszego Muzeum o pomoc w rozpoznaniu osób znajdujących się na zdjęciu. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem telefonu (61) 8134-012 lub osobiście w siedzibie Muzeum: Stęszew, Rynek 8.

KS Lipno - przed retuszem


Obchody Święta Niepodległości w Stęszewie

11 listopada br. w dniu Święta Niepodległości uroczyste obchody miały miejsce również w Stęszewie. Podobnie jak w latach poprzednich, także w tym roku rozpoczęły się one mszą świętą w kościele parafialnym p. w. Świętej Trójcy. W dalszej kolejności nastąpił przemarsz na stęszewski rynek i złożenie kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym udział mieszkańców Stęszewa i okolic w walkach narodowo-wyzwoleńczych. 

Rocznica odzyskania niepodległości po 123-letnim okresie zaborów wpisuje się w cały szereg obchodów i uroczystości o charakterze patriotycznym. W pierwszą niedzielę po Święcie Zmarłych na miejscu masowej zbrodni  w lesie Dębienko miała miejsce modlitwa w intencji pomordowanych tam, bądź pogrzebanych Polaków – ofiar okupanta niemieckiego z okresu II wojny światowej.  Natomiast w grudniu czeka nas kolejna rocznica Powstania Wielkopolskiego, które przyniosło wolność mieszkańcom ziemi wielkopolskiej. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w tych wydarzeniach zwłaszcza młode pokolenia Stęszewiaków. Tym bardziej cieszy fakt, iż tegoroczne  Święto Niepodległości zgromadziło także dużą liczbę dzieci. 

11 listopada br. - foto 1
11 listopada br. - foto 2
11 listopada br. - foto 3
11 listopada br. - foto 4
11 listopada br. - foto 5
11 listopada br. - foto 6
11 listopada br. - foto 7


Stęszew 2014