Aktualności

Święto Niepodległości Polski w Stęszewie


11 listopada jak co roku i w łączności z całym krajem obchodziliśmy Święto Niepodległości Polski. Uroczystości w Stęszewie rozpoczęły się mszą świętą w kościele farnym, z kolei po nabożeństwie nastąpiło uroczyste przejście na rynek, gdzie złożono kwiaty i odśpiewano hymn Polski pod pomnikiem upamiętniającym udział mieszkańców miasta w walkach narodowo-wyzwoleńczych. 

Podczas nieco mniej oficjalnej części obchodów Święta Niepodległości została otwarta w Muzeum Regionalnym w Stęszewie wystawa czasowa pt. "Stęszew 50 lat wcześniej". Ekspozycja zawiera zdjęcia pokazujące między innymi rynek stęszewski z czasów, kiedy nie było na nim pomnika, pod którym składamy dzisiaj kwiaty, a stała np.... stacja benzynowa. 

Wernisaż wystawy połączono z poczęstunkiem tradycyjnym przysmakiem 11 listopadowym, czyli rogalem świętomarcińskim oraz ciepłą herbatą, co zważywszy na panującą tego dnia pogodę, nie było bez znaczenia...

Ponadto przy okazji Święta Niepodległości i otwarcia wystawy czasowej, można było w muzeum obejrzeć mini-wystawę "śmieciaków", czyli prac uczniów szkoły podstawowej, przygotowanych na konkurs ekologiczny.

Zapraszamy mieszkańców Stęszewa do odwiedzenia wystawy czasowej "Stęszew 50 lat wcześniej" (czynnej do końca stycznia 2017 roku) oraz innych wystaw stałych i czasowych.

DSC 0144
DSC 0150
DSC 0152
DSC 0155
DSC 0157
DSC 0164
DSC 0165
DSC 0177
DSC 0195
DSC 0203

Stęszew 50 lat wcześniej


W Święto Niepodległości 11 listopada br. po uroczystościach na Rynku Muzeum Regionalne w Stęszewie zaprasza na wernisaż wystawy pt. "Stęszew 50 lat wcześniej". Na ekspozycję składają się zdjęcia przedstawiające nasze miasto w pierwszej połowie XX wieku. Wystawa będzie czynna do końca stycznia 2017 roku. Serdecznie zapraszamy!


Stęszew 2014