Aktualności

Święto Niepodległości - galeria 2

11 listopada br. w przeddzień wielkiej rocznicy odzyskania niepodległości obchodziliśmy w Stęszewie święto związane z upływem 99 lat od powrotu Polski na mapy Europy. Tradycyjnym uroczystościom w kościele i na stęszewskim rynku towarzyszyły cykliczne już wydarzenia w Muzeum Regionalnym. Oprócz charakterystycznych dla tego dnia rogali świętomarcińskich została otwarta wystawa czasowa poświęcona kolekcji bożonarodzeniowych kartek świątecznych. Ekspozycja zawiera zarówno egzemplarze przed, jak i powojenne. Kartki pochodzą przede wszystkim z Polski, ale również z Czech, Niemiec czy krajów skandynawskich. Świąteczne pocztówki będzie można podziwiać do 2 lutego 2018 roku. Serdecznie zapraszamy!

kj 4
kj 5
kj 6
kj 7
kj 8
kj 9
kj 11
kj 12
kj 14
kj 15

"III Gminny Konkurs Gwary Wielkopolskiej POGODEJMY JAK DOWNI" 2

Muzeum Regionalne w Stęszewie wspólnie z Domem Kultury zorganizowało w dniu 28 października 2017 roku III Gminny Konkurs Gwary Wielkopolskiej. Cieszył się on dużą popularnością wśród młodzieży szkolnej – zgłosiła się grupa 36 uczniów.  Zabrakło niestety osoby dorosłej, która by tak jak w poprzednich latach odważyła się zaprezentować na scenie. 

Występy uczniów, którzy zgłosili się do konkursu, stały na bardzo wysokim poziomie i były dobrze przygotowane. Nie brakowało również wśród uczestników ciekawie dobranych strojów, a licznie zgromadzona publiczność nagradzała kolejnych występujących gromkimi brawami. Mamy nadzieję, że również w przyszłym roku nie zabraknie chętnych do udziału w konkursie.

Pragniemy zaznaczyć, że największym powodzeniem cieszył się występ Franka Kośmidra z Modrza, zatytułowany „Jednakowoż buda”.  On też otrzymał „Grand Prix” festiwalu. Pełna lista laureatów jest dostępna na stronie Urzędu Gminy www.steszew.pl  Wszyscy laureaci i osoby wyróżnione otrzymali nagrody książkowe.

ka 3
ka 4
ka 5
ka 6
ka 7
ka 8
ka 9

Stęszew 2014