"III Gminny Konkurs Gwary Wielkopolskiej POGODEJMY JAK DOWNI" 2

Muzeum Regionalne w Stęszewie wspólnie z Domem Kultury zorganizowało w dniu 28 października 2017 roku III Gminny Konkurs Gwary Wielkopolskiej. Cieszył się on dużą popularnością wśród młodzieży szkolnej – zgłosiła się grupa 36 uczniów.  Zabrakło niestety osoby dorosłej, która by tak jak w poprzednich latach odważyła się zaprezentować na scenie.

Występy uczniów, którzy zgłosili się do konkursu, stały na bardzo wysokim poziomie i były dobrze przygotowane. Nie brakowało również wśród uczestników ciekawie dobranych strojów, a licznie zgromadzona publiczność nagradzała kolejnych występujących gromkimi brawami. Mamy nadzieję, że również w przyszłym roku nie zabraknie chętnych do udziału w konkursie.

Pragniemy zaznaczyć, że największym powodzeniem cieszył się występ Franka Kośmidra z Modrza, zatytułowany „Jednakowoż buda”.  On też otrzymał „Grand Prix” festiwalu. Pełna lista laureatów jest dostępna na stronie Urzędu Gminy www.steszew.pl  Wszyscy laureaci i osoby wyróżnione otrzymali nagrody książkowe.

ka 3
ka 4